Üye firmalar ve ürünleri !
 
ElektroMarket Reyonları
  Enerji Sistemleri Güneş Enerji Sistemleri-Ürünleri Komple Güneş Enerji Sistemleri
  


Ürün   : Ges Enerji Vakum Tüplü Güneş Su Isıtma Sistemleri 10 TAKSİT  Fiyatı: 1900
Firma : Ges Enerji San ve Tic Ltd Şti
Ges Enerji San ve Tic Ltd Şti Logo
Ges Enerji Vakum Tüplü Güneş Su Isıtma Sistemleri 10 TAKSİT - foto
Teklif İste >>    

istanbul Güneş Enerji Sistemleri, İmbisatlı Sistemler, Kollektör Sistemler, Cebri Sistemler, Basınçlı Sistemler PEŞİN FİYATINA 10 TAKSİT
PEŞİN FİYATINA YIL BOYU 10 TAKSİT

İSTANBUL GÜNEŞ ENERJİ FİRMASI

VAKUM TÜPLÜ GÜNEŞ KOLLEKTÖRÜ
Montaj Ve Devreye Alma Dahil Fiyat:1.900 TL
Farklı Modellerimiz Mevcut Ancak Özellikle bu modeli tavsiye ederiz.

Dış Kılıf : 0,5 mm Paslanmaz,
İç Cidar :0,65 mm Paslanmaz.
İç tank: 2mm Paslanmaz =245 Lt.Tüpler 1500 mm dir.
Cidar Şamadıralıdır.
Tüp Sayısı :27.Tüp Uzunluğu 1500mmX47mmWEB SİTEMİZ İÇİN TIKLAYINIZ>>


Kapalı devreli ve doğal sirkülasyonlu güneş enerjisi sistemlerinde kolektör ile tank arasındaki devredeki akışkan ile ev kullanılımına verilen sıcak su hattı birbirlerinden ayrıdır.

Kapalı devreli ve doğal sirkülasyonlu güneş enerjisi sistemlerinin tankı iki bölümden oluşmaktadır ve sistemde iki ayrı devre mevcuttur.

a) Tankın dış kısmında kalan bölümü alt ve üst 3/4" rekor çıkışları ile Sunmax Kolektörün giriş ve çıkışlarına bağlantılıdır.

Sunmax kolektör basınçsız sistemlerdeki gibi doğal sirkülasyonla tankın dış kısmındaki sıvıyı ısıtır. Kolektör devresinde bulunan akışkan burada güneşten aldığı enerjiyi şehir şebekesinden gelen kullanım suyuna transfer eder. Bu sistemde kolektörde ısınan akışkan (su veya antifriz su) sürekli tankı besler ve tankın alt kısmındaki soğuk akışkan ise ısınmak üzere kolektöre doğru hareket eder. Böylece oluşan doğal sirkülasyonla tankın dış cidarındaki sıvı ısınır.

b) Tankın iç kısmında kalan bölümü ise şehir şebeke suyu ile bağlantılıdır.

Şebeke suyu, şebeke basıncına dayanıklı olarak imal edilmiştir (minimum 10 bar).Takın dış cidarındaki akışkan Sunmax kolektöre bağlıdır ve oluşan doğal sirkülasyonla sürekli ısıtılmaktadır.

Musluk açıldığı zaman iç tanka tekrar soğuk şebeke suyu ısıtılmak için dolar, ve bunun basıncı ile iç tankın üst kısmındaki sıcak su kullanım yerine hareket eder. Sistemin özelliği dolayısiyle sıcak ve soğuk su basıncı şebeke suyu basıncına eşittir.

Sistemi çatıya monte etme zorunluluğu yoktur. Tesisat bağlantılarının yapılabildiği herhangi bir yere monte edilebilinir. Kolektör ile tank arasında dolaşımda olan sıvıya antifriz ilavesi ile sistemin kış aylarında daha emniyetli çalışması sağlanır.Bu sistemde iç tankın et kalınlığı, kullanılan saç veya paslanmazın menşei ve kaynak işçiliği son derece önem arz eder.

İlgili Konular: VAKUM TÜPLÜ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ, GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ, GÜNEŞ ENERJİSİYLE SICAK SU SİSTEMİ, İSTANBUL GÜNEŞ ENERJİ FİRMASI, GÜNEŞ ENERJİ FİYATLARI, MERKEZİ SİSTEM GÜNEŞ ENERJİSİ, HOTEL GÜNEŞ ENERJİSİ, HASTANE GÜNŞ ENERJİ SİSTEMLERİ, YAZLIK GÜNEŞ ENERJİSİ, EV TİPİ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİ,